Їжа з собою

thrombo.ru.

Збираєтеся в дорогу і задумалися над питанням де зупинитися поїсти на трасі, або які ж продукти взяти з собою?
Складаючи «виїзне меню» враховуйте такі фактори: тривалість і склад учасників поїздки, чи буде у вас можливість перекусити в придорожніх кафе, час року, і, звичайно, особисті смакові переваги команди мандрівників.

Пиріжки для всіх

Класичне блюдо для більшості мандрівників — це пиріжки. Вони не тільки ситні, ними зручно перекусити у будь-який час року і доби всім: дітям, м’ясоїдам, вегетаріанцям, і навіть тим, хто зазвичай «на дієті». Головне, при приготуванні пиріжків вибрати начинку, яка довго зберігається, наприклад, боби, рис, яйця, м’ясо (попередньо обсмажене). Якщо хочете приготувати «дитячі» пиріжки з фруктами (яблуками, грушами, вишнями або бананами) то стежте за тим, щоб начинка не вийшла занадто рідкою — такі пиріжки швидко псуються.

Бутерброди, сандвічі

Це гідна і зручна альтернатива пиріжкам, коли немає часу, можливості або бажання їх готувати. Але пам’ятайте, що вони зберігаються свіжими і апетитними недовго, тому готувати їх є сенс, якщо має бути недовга поїздка (2-4 години), а загортати краще у фольгу або в пергаментний папір.

У тому випадку, якщо плануєте перебувати в шляху більш тривалий час, заготовте інгредієнти окремо у відповідності зі смаковими уподобаннями мандрівників (наприклад, нарізаний хліб або булочки, смажене м’ясо або котлети, сирокопчена ковбаса, зелень, овочі тощо), а після, коли зголоднієте, все красиво з’єднайте. Вийде і свіжо, і апетитно.

М’ясоїдам на замітку

Дуже зручно брати з собою в дорогу м’ясо, запечене у фользі і з достатньою кількістю спецій і прянощів, які є відмінними натуральними консервантами (розмарин, естрагон, орегано, часник та ін).

Курка, яловичина, свинина, індичка — в дорогу піде будь-яке м’ясо на ваш вибір, однак переконайтесь, що воно добре пропеклося, оскільки м’ясо середнього прожарювання або «з кров’ю» в дорогу не годиться, оскільки швидко псується.

Якщо ви любите сало — беріть його з собою в дорогу сміливо, але краще в замороженому вигляді і солоне. Сіль очищайте при вживанні, а їжте «народний продукт» помірно — все-таки він калорійний.

Овочі, фрукти

Запечену або відварну картоплю — цілком самостійна, недорога і багатьма улюблена страва, причому, не тільки в дорозі. Навіть якщо не з’їсте — викинути не шкода. Помідори, огірки, капусту, кабачки, редис, зелень — слід брати з собою чисто вимитими, але не розрізаними. А щоб дорожній салат був смачніший, захопіть з собою соуси в спеціальних герметичних контейнерах.

Яблука, груші, банани, хурма — відмінний і корисний перекус для дорослих і дітей протягом всієї дороги.

Відмінна альтернатива сирим овочам — оладки і котлети з них. Приготувати їх можна з картоплі, кабачків, гарбуза, моркви — але пам’ятайте, з’їсти їх бажано в перші 3-4 години дороги.

Любителям гарячого харчування

Швидкорозчинні каші і картопля пюре, вермішель швидкого приготування — ними не бажано зловживати, однак це доступні, а якщо зрідка «з нагоди», то не такі вже і шкідливі продукти. Якщо все-таки маєте намір включити в раціон ці продукти швидкого приготування, то не забудьте захопити з собою термос з гарячою водою.

Що пити?

Тут обмежень немає: мінеральна вода, соки в герметичній упаковці, чай і кава в термосі — головне, все бажане пиття заготовити про запас заздалегідь — воно не зіпсується.

Чи брати снеки?

Чіпси, сухарики, арахіс, фісташки, риба — брати чи не брати ці продукти — ви вирішуєте самі, проте пам’ятайте, що всі вони досить солоні і викликають спрагу. А от чи завжди доречно багато пити у дорозі — вирішуйте самі.

Якщо з вами маленькі діти

Ключове питання тут — це вік дитини. Малюкам до року (якщо вони на штучному вигодовуванні) для приготування суміші потрібно взяти з собою в дорогу основне харчування і достатня кількість кип’яченої води в термосі.

Також в залежності від віку дитини і його особистих уподобань не зайвим буде захопити з собою фруктове або овочеве пюре в баночках, пастеризоване молоко, соки, сирок і інші улюблені ласощі малюка. Старші діти охоче підкріплюються в дорозі соками, печивом, шоколадними батончиками (слідкуйте, щоб дотримувалися міри, а шоколадні батончики зберігайте в дорожньому холодильнику). Прекрасний десерт для всіх в дорозі і незалежно від пори року — це карамель або льодяники.

Рекомендовані продукти «для всіх»

Ніколи не зайвим буде захопити з собою нарізаний хліб, плавлений сир, варені яйця, горіхи, сухофрукти, галетне печиво, кекси, шоколад, фрукти і сухофрукти.

«Дорожні» дрібниці

Незамінна річ в дорозі, особливо влітку, — сумка-холодильник. Також не забудьте взяти з собою такі важливі і зазвичай не помітні в побуті предмети, як ніж, відкривачку для консервів і пляшок, паперові серветки та рушники, поліетиленові мішечки різних розмірів, пластмасовий посуд (тарілки, стаканчики). Завжди знадобиться вода — її візьміть по можливості багато.

А що не брати?

Не слід брати з собою в дорогу швидко псуються і «незручні» в дорозі продукти, такі як:

— Бутерброди з майонезом або олією;
— Салати з майонезом;
— Розрізані фрукти або овочі;
— Крихке печиво, вафлі, торти;
— Суп або борщ в баночці.

Be the first to comment on "Їжа з собою"

Leave a comment